Hangi kongreyi aramıştınız?

Aradığınız kongrenin hangi tarihler arasında, nerede düzenlendiğini ve kongre hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

15. Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi

Değerli meslektaşlarım,

Bu yıl onbeşincisini düzenlediğimiz Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi ve üçüncüsünü yaptığımız “International Conference of Euroasian Gastroenterological Association” toplantılarının başarılı geçmesini ve tüm meslektaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum.

Tüm bilimsel çalışmalardan beklentimiz insanlığa faydalı sonuçların çıkarılmasıdır. Bilimdeki hızlı gelişmeler tek bir grubun çabasıyla değil, grupların ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla sağlanır. Bilimin bir ekip işi olduğu gerçeğinden yola çıkarak kongrenin başarıya ulaşması için iyi bir ekip oluşturarak işe başladık.

Bir binanın dayanıklılığı ve istediğimiz özelliklerde inşaatın yapılabilmesı iyi bir temelle başlar. Kongre konularını seçerken ve işlerken temelden çatıya gerekli olan malzemeleri ve bunları kullanacak yetenekleri düşünerek hazırlık yaptık. Gastroenteroloji uzmanlığına yeni başlayan ve mesleğinin zirvesinde olan meslektaşlarımızı dikkate alarak konuları işlemeye çalıştık.

Gastroenteroloji Bilim Dalı ülkemizde gastroenteroloji, hepatoloji ve endoskopi konularıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. Bu yönüyle Anabilim Dalı niteliği taşır. Ülkemizde gastroenteroloji uzmanları sadece temel endoskopik işlemleri değil, ileri endoskopik işlemleri de yapan uzmanlar olmalıdır. Eğitimleri sırasında mutlaka ERCP, EUS, ileri endoskopik işlemler (ESD, POEM vb) ve motilite çalışmaları konusunda da eğitim almalıdırlar. Bu kongre ve konferans meslektaşlarımıza bu konularda da katkıda bulunacaktır.

Bir konunun tam anlaşılabilmesi ancak farklı yönlerden bakmakla mümkündür. Başarı birlikte çalışmak ve iyi bir ekiple yola çıkmakla mümkün olabilir. Hastalıklarla mücadelede bu hastalıkla ilgili uzmanlarla birlikte çalışılmalıdır. Bu nedenle kongre konularını seçerken ve işlerken farklı uzmanlık dallarının da işin içinde olmasını sağlamaya çalıştık. Kongrede ekipten kabul ettiğimiz kardeş uzmanlık derneklerimiz de bu amaçla görev almıştır.

Özetle 15. Ulusal Hepato Gastroenteroloji ve üçüncü “International Conference of Euroasian Gastroenterological Association” toplantısına katılmalısınız, çünkü; konular “Temelden Zirveye” her gastroenteroloji uzmanına hitap edecek ve herkese birşeyler kazandıracaktır.

Baharda Antalya’da birlikte olmak dileğiyle, saygılarımla.

Prof. Dr. Ahmet BEKTAŞ
Kongre Başkanı


Kongre Bilimsel Sekreteryası
Prof. Dr. Osman ERSOY
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi
oersoy@yahoo.com.tr
 
Prof. Dr. Bülent DEĞERTEKİN
Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi
degertekinb@hotmail.com
 
Organizasyon Sekreteryası
D Event Turizm Organizasyon Hiz. Ltd. Şti.
Hilal Mah. Rabindranath Tagore Cad. (eski 4. Cadde) No:70/3 Yıldız Çankaya - Ankara
0312 438 10 39
0312 438 10 09
http://www.devent.com.tr/

  • Web Adresi: hebipa2018.org